Article number:10029551EAN:4007698299415
Lion made of water hyacinth, natural metal (W/H/D) 47x40x15cm
| IC / MC: | 1 / 2 |
|---|---|
| PU: | 1 |
| Price: | Please login or register |
instantly available
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
The water hyacinth lion combines sustainable materials with robust design, ideal for interior designers and retailers. The durable natural material offers commercial added value through timeless aesthetics and versatile display options in shop windows or as a decorative element in professional environments.
| Color: | Nature |
|---|---|
| Features: | SALE |
| Material: | Nature Material |
| IC quantity: | 1 |
| MC quantity: | 2 |
| Packaging units: | 1 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 15 cm |
| Width: | 47 cm |
| Height: | 40 cm |
| Weight IC: | 1.36 kg |
| Weight MC: | 2.72 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | No |
| Catalogue site: | A028 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.











