Article number:10040064EAN:4007698586652
Light house made of stoneware, brown/red (W/H/D) 13x26x9cm
| IC / MC: | 1 / 12 |
|---|---|
| PU: | 2 |
| Price: | Please login or register |
instantly available
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
Made from durable stoneware (13x26x9cm), the light house combines stylish design with high quality material. Ideal for retailers and interior designers, it offers effortless presentation and high profitability in commercial environments thanks to its decorative versatility. Perfect for sophisticated decoration concepts.
| Color: | Multicolor |
|---|---|
| Material: | Stoneware |
| Season: | Christmas |
| IC quantity: | 1 |
| MC quantity: | 12 |
| Packaging units: | 2 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 9 cm |
| Width: | 13 cm |
| Height: | 26 cm |
| Weight IC: | 0.99 kg |
| Weight MC: | 11.82 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | No |
| Catalogue site: | W165 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.











