Article number:10035332EAN:4007698439477
Light house Bad Wimpfen made of porcelain, colorful (W/H/D) 12x18x12cm
| IC / MC: | 1 / 8 |
|---|---|
| PU: | 2 |
| Price: | Please login or register |
instantly available
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
Increase the appeal of your product range with the "Bad Wimpfen" porcelain light house. Ideal for interior designers and retailers, it offers durable material and colorful design that attracts customers. Perfect for decorative in-store displays or seasonal accents.
| Akzentmaterial: | Porzellan |
|---|---|
| Color: | Multicolor |
| Hauptmaterial: | Porzellan |
| Material: | Porcelain |
| Season: | Christmas |
| IC quantity: | 1 |
| MC quantity: | 8 |
| Packaging units: | 2 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 12 cm |
| Width: | 12 cm |
| Height: | 18 cm |
| Weight IC: | 0.86 kg |
| Weight MC: | 6.86 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | No |
| Catalogue site: | W587 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.









