Article number:10041834EAN:4032037787353
Licther chain micro outdoor 100 LED with timer, 1020cm wire, LED warm white made of metal silver (B) 1020cm battery operation 3x AA not included
| IC / MC: | 24 / 144 |
|---|---|
| PU: | 24 |
| Price: | Please login or register |
Available in CW 36/2026
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
For retailers and designers: This long-lasting string of lights made of high-quality, silver metal wire with 100 warm white LEDs and timer function offers flexible decor options. Ideal for atmospheric shop windows and events. Battery operation ensures easy placement. Set stylish accents and increase your sales.
| Akzentfarbe: | Silber |
|---|---|
| Akzentmaterial: | Metall |
| Color: | Silver |
| Hauptfarbe: | Silber |
| Hauptmaterial: | Metall |
| Material: | Metal |
| Season: | Christmas |
| IC quantity: | 24 |
| MC quantity: | 144 |
| Packaging units: | 24 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 0.1 cm |
| Width: | 1020 cm |
| Height: | 0.1 cm |
| Weight IC: | 1.85 kg |
| Weight MC: | 11.09 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | No |
| Catalogue site: | W372 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.














