Article number:10043034EAN:4007698663506
Lemon jug made of ceramic, yellow/green (W/H/D) 18x16x13cm
| IC / MC: | 4 / 16 |
|---|---|
| PU: | 4 |
| Price: | Please login or register |
instantly available
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
This ceramic lemon jug in bright yellow and green is a real eye-catcher on display. With its charming leaf detailing, it's perfect for gift stores that cater to eclectic homeware lovers. Durable and versatile, this piece offers high profit potential and is an eye-catcher for modern shoppers.
| Akzentfarbe: | Gelb |
|---|---|
| Akzentmaterial: | Keramik |
| Color: | Gelb |
| Hauptfarbe: | Gelb |
| Hauptmaterial: | Keramik |
| Material: | Ceramic |
| Season: | Spring |
| IC quantity: | 4 |
| MC quantity: | 16 |
| Packaging units: | 4 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 13.4 cm |
| Width: | 18.3 cm |
| Height: | 15.8 cm |
| Weight IC: | 2.64 kg |
| Weight MC: | 10.58 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | No |
| Catalogue site: | N003 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.










