Article number:10044557EAN:4007698707453
LED winter scene with timer (excl. 2xAA) made of wood, (W/H/D) 30x24x8cm
| IC / MC: | 1 / 6 |
|---|---|
| PU: | 1 |
| Price: | Please login or register |
Available in CW 31/2026
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
Enchant your customers with the LED winter scene made of durable wood. Perfect for retailers and interior designers, the atmospheric design with timer ensures effortless presentation and profitable sales. Ideal for decorating business premises and shop windows.
| Akzentmaterial: | Holz |
|---|---|
| Color: | Nature |
| Hauptmaterial: | Holz |
| Material: | Wood |
| Season: | Christmas |
| IC quantity: | 1 |
| MC quantity: | 6 |
| Packaging units: | 1 |
| Battery required: | 10010952 – AA Mignon Stabbatterie |
| Depth: | 8 cm |
| Width: | 30 cm |
| Height: | 24 cm |
| Weight IC: | 0.33 kg |
| Weight MC: | 1.98 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | No |
| Catalogue site: | W120 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.










