Article number:10031940EAN:4007698359904
Jumbo mug made of porcelain white, black 3-fold, (W/H/D) 14x11x10cm 540ml
| IC / MC: | 6 / 24 |
|---|---|
| PU: | 6 |
| Price: | Please login or register |
instantly available
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
The Jumbo tumbler made of durable porcelain offers versatile use in retail and an attractive design for contemporary interior design. At 540 ml, it is ideal for professional catering needs and ensures long-term profitability thanks to its high-quality finish.
| Akzentfarbe: | Weiß |
|---|---|
| Akzentmaterial: | Porzellan |
| Color: | White |
| Features: | SALE |
| Hauptfarbe: | Weiß |
| Hauptmaterial: | Porzellan |
| Material: | Porcelain |
| IC quantity: | 6 |
| MC quantity: | 24 |
| Packaging units: | 6 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 10.5 cm |
| Width: | 14.4 cm |
| Height: | 11.5 cm |
| Filling quantity: | 540 |
| Weight IC: | 3.15 kg |
| Weight MC: | 12.6 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | Yes |
| Catalogue site: | H330 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.









