Article number:10040362EAN:4007698596453
Jumbo mug Christmas motif made of porcelain colorful 2-fold, (W/H/D) 13x13x9cm 520ml
| IC / MC: | 6 / 24 |
|---|---|
| PU: | 6 |
| Price: | Please login or register |
instantly available
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
The jumbo mug with festive Christmas motif made of high-quality porcelain offers a durable option for retailers. Ideal for displaying seasonal collections with a 520 ml capacity, it enhances shelf appeal and maximizes profit margins with a stylish, robust design.
| Akzentmaterial: | Porzellan |
|---|---|
| Color: | Multicolor |
| Hauptmaterial: | Porzellan |
| Material: | Porcelain |
| Season: | Christmas |
| IC quantity: | 6 |
| MC quantity: | 24 |
| Packaging units: | 6 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 9 cm |
| Width: | 13 cm |
| Height: | 13 cm |
| Weight IC: | 2.62 kg |
| Weight MC: | 10.49 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | Yes |
| Catalogue site: | W482, W511 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.









