Article number:10039690EAN:4007698566272
Honeycomb Christmas tree made of paper/cardboard white (W/H/D) 20x38x20cm
| IC / MC: | 4 / 36 |
|---|---|
| PU: | 4 |
| Price: | Please login or register |
instantly available
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
The white paper/cardboard Honeycomb Christmas tree offers commercial shoppers a stylish, space-saving decoration solution. Ideal for retailers and interior designers, it features a simple presentation and high-quality finish that ensures versatility and high profitability. Dimensions: 20x38x20cm.
| Color: | White |
|---|---|
| Material: | Paper/Cardboard |
| Season: | Christmas |
| IC quantity: | 4 |
| MC quantity: | 36 |
| Packaging units: | 4 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 20 cm |
| Width: | 20 cm |
| Height: | 37.5 cm |
| Weight IC: | 0.87 kg |
| Weight MC: | 7.85 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | No |
| Catalogue site: | W407, W451 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.












