Article number:10039687EAN:4007698566074
Honeycomb Christmas tree made of paper/cardboard white (W/H/D) 15x30x15cm
| IC / MC: | 4 / 36 |
|---|---|
| PU: | 4 |
| Price: | Please login or register |
instantly available
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
The white Honeycomb Christmas tree made of sturdy paper offers interior designers and retailers versatile decoration options with an elegant design. Its lightweight presentation promotes increased retail sales, while the high-quality finish ensures longevity. Ideal for festive window displays or exhibitions.
| Color: | White |
|---|---|
| Material: | Paper/Cardboard |
| Season: | Christmas |
| IC quantity: | 4 |
| MC quantity: | 36 |
| Packaging units: | 4 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 15 cm |
| Width: | 15 cm |
| Height: | 30 cm |
| Weight IC: | 0.56 kg |
| Weight MC: | 5.08 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | No |
| Catalogue site: | W407, W450 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.













