Article number:10044490EAN:4007698703875
Honeycomb Christmas tree made of paper/cardboard, orange (W/H/D) 35x50x35cm
| IC / MC: | 1 / 12 |
|---|---|
| PU: | 1 |
| Price: | Please login or register |
instantly available
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
The Honeycomb Christmas tree made of robust paper is ideal for retailers and interior designers. With its eye-catching orange appearance, it attracts attention and offers versatile decoration options. A durable product that is easy to display, effectively boosting your sales area.
| Akzentfarbe: | Orange |
|---|---|
| Akzentmaterial: | Papier/Pappe |
| Color: | Orange |
| Hauptfarbe: | Orange |
| Hauptmaterial: | Papier/Pappe |
| Material: | Paper/Cardboard |
| Season: | Christmas |
| IC quantity: | 1 |
| MC quantity: | 12 |
| Packaging units: | 1 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 35 cm |
| Width: | 35 cm |
| Height: | 50 cm |
| Weight IC: | 0.66 kg |
| Weight MC: | 7.92 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | No |
| Catalogue site: | W174 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.










