Article number:10013792EAN:4007698009342
Hanging set of plastic Easter eggs (4x6x4cm) Colorful set of 12, (W/H/D) 18x18x4cm
| IC / MC: | 1 / 36 |
|---|---|
| PU: | 36 |
| Price: | Please login or register |
instantly available
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
Add color to shop windows and displays with the Easter egg hanger set. Made from durable plastic, ideal for seasonal decorations. An uncomplicated, profitable product for retailers and interior designers that offers versatile design options.
| Color: | Multicolor |
|---|---|
| Material: | Plastic |
| Season: | Easter |
| IC quantity: | 1 |
| MC quantity: | 36 |
| Packaging units: | 36 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 4 cm |
| Width: | 18 cm |
| Height: | 18 cm |
| Weight IC: | 0.06 kg |
| Weight MC: | 2.6 kg |
| Shipping pallet: | 1080 |
| Set: | Yes |
| Sorted: | No |
| Catalogue site: | O050 |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.









