Article number:10024499EAN:4007698037796
Hanging Easter eggs set, 4x6x4cm, made of plastic Colorful set of 12 in organza bag
| IC / MC: | 12 / 72 |
|---|---|
| PU: | 12 |
| Price: | Please login or register |
instantly available
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
High-quality, durable plastic Easter eggs in a colorful set of 12, ideal for retail and interior decoration. Simple presentation and attractive margins thanks to stylish packaging in an organza bag. Perfect for creative decorations and impressive window displays.
| Akzentmaterial: | Kunststoff |
|---|---|
| Color: | Multicolor |
| Hauptmaterial: | Kunststoff |
| Material: | Plastic |
| Season: | Easter |
| IC quantity: | 12 |
| MC quantity: | 72 |
| Packaging units: | 12 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 8 cm |
| Width: | 16 cm |
| Height: | 18 cm |
| Weight IC: | 1 kg |
| Weight MC: | 6 kg |
| Set: | Yes |
| Sorted: | No |
| Catalogue site: | O051 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.









