Article number:10038490EAN:4007698525101
Hanger heart with saying made of mango wood natural 2-fold (W/H/D) 7x8x1cm, 48 pieces in glass 16x25x16xm
| IC / MC: | 48 / 96 |
|---|---|
| PU: | 48 |
| Price: | Please login or register |
instantly available
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
Increase your sales with durable mango wood decorative hangers. Ideal for retailers and interior designers, the natural charm and enduring style of these hearts provides strong visual appeal in the retail space. Perfect for versatile use in commercial environments.
| Akzentmaterial: | Mangoholz |
|---|---|
| Color: | Nature |
| Hauptmaterial: | Mangoholz |
| IC quantity: | 48 |
| MC quantity: | 96 |
| Packaging units: | 48 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 1 cm |
| Width: | 7 cm |
| Height: | 8 cm |
| Weight IC: | 1.2 kg |
| Weight MC: | 2.4 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | Yes |
| Catalogue site: | N018 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.









