Article number:10055545EAN:4007698056834
Hanger heart made of mango wood Brown (W/H/D) 15x26x2cm
| IC / MC: | 12 / 48 |
|---|---|
| PU: | 12 |
| Price: | Please login or register |
instantly available
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
For retailers and interior designers, our mango wood hanger heart offers a stylish addition to any decor. Made from high quality, durable mango wood, it guarantees an attractive margin and flexible application options in commercial spaces. Ideal for window displays and seasonal decoration.
| Color: | Brown |
|---|---|
| Material: | Wood |
| IC quantity: | 12 |
| MC quantity: | 48 |
| Packaging units: | 12 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 2 cm |
| Width: | 15 cm |
| Height: | 26 cm |
| Weight IC: | 2.92 kg |
| Weight MC: | 11.66 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | No |
| Catalogue site: | W083/H017 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.











