Article number:10044194EAN:4007698695156
Hanger bear with Christmas tree/gift made of poly, 2-fold, brown/green (W/H/D) 4x7x4cm
| IC / MC: | 12 / 96 |
|---|---|
| PU: | 12 |
| Price: | Please login or register |
instantly available
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
Optimize your seasonal assortment with our durable poly hanger set. Brings charming winter magic to any retail environment and offers high margins thanks to quality and attention to detail. Ideal for decorators and shoppers looking for lasting value.
| Akzentfarbe: | Braun |
|---|---|
| Akzentmaterial: | Poly |
| Color: | Brown |
| Features: | NEU |
| Hauptfarbe: | Braun |
| Hauptmaterial: | Poly |
| Material: | Polyresin |
| Season: | Christmas |
| IC quantity: | 12 |
| MC quantity: | 96 |
| Packaging units: | 12 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 4 cm |
| Width: | 4 cm |
| Height: | 7 cm |
| Weight IC: | 0.73 kg |
| Weight MC: | 5.86 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | Yes |
| Catalogue site: | W050, W059 |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.









