Article number:10047954EAN:4007698290993
Green textile cushion cover wreath (W/H/D) 45x45x0.5cm
| IC / MC: | 1 / 24 |
|---|---|
| PU: | 1 |
| Price: | Please login or register |
Available in CW 31/2026
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
Ideal for retailers and designers, the green textile wreath cushion cover offers robust cotton quality and timeless design. Perfect for stylish sales areas and interiors. Benefit from its durability and versatile presentation options in a commercial environment. Dimension: 45x45 cm.
| Akzentfarbe: | Grün |
|---|---|
| Akzentmaterial: | Textil |
| Color: | Green |
| Features: | NEU |
| Hauptfarbe: | Grün |
| Hauptmaterial: | Textil |
| Material: | Textile |
| IC quantity: | 1 |
| MC quantity: | 24 |
| Packaging units: | 1 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 0.5 cm |
| Width: | 45 cm |
| Height: | 45 cm |
| Weight IC: | 0.22 kg |
| Weight MC: | 5.28 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | No |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.









