Article number:10027320EAN:4007698065713
Glitter glass Christmas bauble, 4-fold, red/gold Ø10cm
| IC / MC: | 8 / 48 |
|---|---|
| PU: | 16 |
| Price: | Please login or register |
Available in CW 16/2026
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
Increase your sales figures with our elegant Christmas baubles made of durable glass. The red and gold design attracts customers and complements any decor concept perfectly. Perfect for retailers and interior designers who focus on quality and stylish presentation. Ideal for shop windows and festive interiors.
| Akzentfarbe: | Rot |
|---|---|
| Akzentmaterial: | Glas |
| Color: | Red |
| Hauptfarbe: | Rot |
| Hauptmaterial: | Glas |
| Material: | Glass |
| Season: | Christmas |
| IC quantity: | 8 |
| MC quantity: | 48 |
| Packaging units: | 16 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 10 cm |
| Width: | 10 cm |
| Height: | 10 cm |
| Weight IC: | 0.44 kg |
| Weight MC: | 2.64 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | Yes |
| Catalogue site: | W088, W494 |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.









