Article number:10045794EAN:4007698743321
Glass lantern with scented candle, set of 4, triple, yellow/orange/pink (W/H/D) 4x5x4cm
| IC / MC: | 1 / 12 |
|---|---|
| PU: | 12 |
| Price: | Please login or register |
Pre-Order
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
Increase your customer frequency with our set of 4 lanterns made of durable glass. The yellow, orange and pink scents create an inviting ambience, ideal for stylish interior designs. Perfect for retail presentations and versatile in use, they guarantee commercial success.
| Color: | Gelb |
|---|---|
| Features: | NEU |
| Material: | Glass |
| Season: | Spring |
| IC quantity: | 1 |
| MC quantity: | 12 |
| Packaging units: | 12 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 4 cm |
| Width: | 4 cm |
| Height: | 5 cm |
| Weight IC: | 0.5 kg |
| Weight MC: | 5.94 kg |
| Set: | Yes |
| Sorted: | Yes |
| Catalogue site: | ZZZ45794 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.












