Article number:10042349EAN:4007698643812
Glass lantern strawberry decor, double, pink/green (W/H/D) 9x10x9cm
| IC / MC: | 6 / 36 |
|---|---|
| PU: | 6 |
| Price: | Please login or register |
instantly available
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
The strawberry decor lantern, double set, made of durable glass in pink and green, offers interior designers versatile decoration options. Its appealing design encourages impulse purchases in retail stores and supports commercial shoppers with its high-quality workmanship and simple product presentation.
| Akzentmaterial: | Glas |
|---|---|
| Color: | Pink |
| Hauptmaterial: | Glas |
| Material: | Glass |
| Season: | Spring |
| IC quantity: | 6 |
| MC quantity: | 36 |
| Packaging units: | 6 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 9 cm |
| Width: | 9 cm |
| Height: | 10 cm |
| Weight IC: | 2.06 kg |
| Weight MC: | 12.38 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | Yes |
| Catalogue site: | N010 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.











