Article number:10016262EAN:4007698162627
Glass bottle 5 LED (W/H/D) 7x29x7 cm
| IC / MC: | 10 / 20 |
|---|---|
| PU: | 10 |
| Price: | Please login or register |
instantly available
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
The glass bottle 5 LED (7x29x7 cm) combines timeless design with functionality. Made of durable glass, ideal for retailers and designers who want to create atmospheric accents. Easy integration into retail spaces, enhances the aesthetic appeal of your collection.
| Color: | Transparent |
|---|---|
| Material: | Glass |
| IC quantity: | 10 |
| MC quantity: | 20 |
| Packaging units: | 10 |
| Battery required: | 10010521 – AAA Micro Stabbatterie |
| Depth: | 7.3 cm |
| Width: | 7.3 cm |
| Height: | 29.7 cm |
| Weight IC: | 4 kg |
| Weight MC: | 9 kg |
| Shipping pallet: | 600 |
| Set: | No |
| Sorted: | No |
| Catalogue site: | W370 |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.









