Article number:10041821EAN:4007698630898
Gift tag heart with saying made of felt gray 8-fold, (W/H) 13x13cm
| IC / MC: | 24 / 144 |
|---|---|
| PU: | 48 |
| Price: | Please login or register |
instantly available
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
Optimize your sales with our stylish gift tags made of durable grey felt. Ideal for retailers and interior designers to enhance decorations. Versatile and attractively presented, this product enhances your appeal in a business environment and offers an attractive margin.
| Color: | Grey |
|---|---|
| Material: | Felt |
| IC quantity: | 24 |
| MC quantity: | 144 |
| Packaging units: | 48 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 1 cm |
| Width: | 13 cm |
| Height: | 13 cm |
| Weight IC: | 0.22 kg |
| Weight MC: | 0.43 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | Yes |
| Catalogue site: | N063 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.









