Article number:10010707EAN:4007698107079
Frog prince with golden ball made of ceramic, 2 assorted, 15 cm
| IC / MC: | 2 / 24 |
|---|---|
| PU: | 12 |
| Price: | Please login or register |
instantly available
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
Made from durable ceramic, the Frog King adds a touch of fairytale charm to any retail or decorative environment. Perfect for interior designers who focus on quality, and retailers benefit from attractive margins thanks to outstanding design and excellent workmanship.
| Akzentfarbe: | Gold |
|---|---|
| Akzentmaterial: | Keramik |
| Color: | Gold |
| Hauptfarbe: | Gold |
| Hauptmaterial: | Keramik |
| Material: | Ceramic |
| IC quantity: | 2 |
| MC quantity: | 24 |
| Packaging units: | 12 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 15 cm |
| Width: | 7 cm |
| Height: | 7 cm |
| Weight IC: | 0.75 kg |
| Weight MC: | 9 kg |
| Shipping pallet: | 576 |
| Set: | No |
| Sorted: | Yes |
| Catalogue site: | H251 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.









