Article number:10042418EAN:4007698645809
Frog King See nothing, hear nothing, say nothing, made of poly green 3-fold, (W/H/D) 9x11x8cm
| IC / MC: | 12 / 48 |
|---|---|
| PU: | 12 |
| Price: | Please login or register |
instantly available
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
Elegant frog prince sculptures made from durable poly_resin, ideal for retail displays or stylish decoration projects. The vibrant green color attracts customers and the compact dimensions allow for flexible placement. A must-have for interior designers and commercial buyers, representing high margins and design excellence.
| Akzentfarbe: | Grün |
|---|---|
| Akzentmaterial: | Poly |
| Color: | Green |
| Hauptfarbe: | Grün |
| Hauptmaterial: | Poly |
| Material: | Polyresin |
| IC quantity: | 12 |
| MC quantity: | 48 |
| Packaging units: | 12 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 8 cm |
| Width: | 9 cm |
| Height: | 11 cm |
| Weight IC: | 2.38 kg |
| Weight MC: | 9.5 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | Yes |
| Catalogue site: | N018 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.









