Article number:10042420EAN:4007698645878
Frog king made of magnesia green (W/H/D) 23x34x22cm
| IC / MC: | 1 / 2 |
|---|---|
| PU: | 1 |
| Price: | Please login or register |
instantly available
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
The green frog king made of durable magnesia is a highlight for retailers and interior designers. Measuring 23x34x22 cm, it fits seamlessly into any decoration strategy and offers commercial buyers attractive margins thanks to its versatility in sales.
| Akzentfarbe: | Grün |
|---|---|
| Akzentmaterial: | Magnesia |
| Color: | Green |
| Hauptfarbe: | Grün |
| Hauptmaterial: | Magnesia |
| Material: | Magnesia |
| IC quantity: | 1 |
| MC quantity: | 2 |
| Packaging units: | 1 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 22 cm |
| Width: | 23 cm |
| Height: | 34 cm |
| Weight IC: | 2.53 kg |
| Weight MC: | 5.06 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | No |
| Catalogue site: | N018 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.









