Article number:10045618EAN:4007698738280
Flowers made of textile, in pot, triple, yellow/pink/white (W/H/D) 7x10x7cm
| IC / MC: | 12 / 96 |
|---|---|
| PU: | 12 |
| Price: | Please login or register |
Available in CW 36/2026
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
Add vibrant accents to your salesroom or office with our crocheted flowers in textile pots. The durable craftsmanship guarantees an appealing presentation and attractive margins. Ideal for retailers and interior designers who focus on quality and design.
| Akzentfarbe: | Gelb |
|---|---|
| Akzentmaterial: | Textil |
| Color: | Gelb |
| Features: | NEU |
| Hauptfarbe: | Gelb |
| Hauptmaterial: | Textil |
| Material: | Textile |
| Season: | Spring |
| IC quantity: | 12 |
| MC quantity: | 96 |
| Packaging units: | 12 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 7 cm |
| Width: | 7 cm |
| Height: | 10 cm |
| Weight IC: | 0.5 kg |
| Weight MC: | 4.03 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | Yes |
| Catalogue site: | ZZZ45618 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.









