Article number:10035365EAN:4007698440275
Flower on wooden base made of felt, yellow (W/H/D) 18x80x12cm
| IC / MC: | 4 / 12 |
|---|---|
| PU: | 4 |
| Price: | Please login or register |
instantly available
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
The felt flower on a wooden base combines timeless design and durable materials, ideal for retail and decorative projects. Its vibrant color enhances retail spaces and offers commercial buyers an attractive margin option with minimal space requirements.
| Color: | Gelb |
|---|---|
| Features: | SALE |
| Material: | Felt |
| Season: | Spring |
| IC quantity: | 4 |
| MC quantity: | 12 |
| Packaging units: | 4 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 8 cm |
| Width: | 24 cm |
| Height: | 79 cm |
| Weight IC: | 1.333333333 kg |
| Weight MC: | 4 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | No |
| Catalogue site: | A037 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.









