Article number:10045647EAN:4007698738792
Flower made of felt/wood, 2-fold, pink/pink (W/H/D) 11x30x5cm
| IC / MC: | 12 / 72 |
|---|---|
| PU: | 12 |
| Price: | Please login or register |
instantly available
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
For interior designers and retailers: The filigree flower made of robust felt and wood (30 cm) in pink/pink offers long-lasting, versatile decoration. Ideal for shop windows and sales areas, it creates visual appeal and is easy to display - increasing customer footfall and boosting sales.
| Akzentmaterial: | Filz |
|---|---|
| Color: | Pink |
| Features: | NEU |
| Hauptmaterial: | Filz |
| Material: | Felt |
| Season: | Spring |
| IC quantity: | 12 |
| MC quantity: | 72 |
| Packaging units: | 12 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 5 cm |
| Width: | 11 cm |
| Height: | 30 cm |
| Weight IC: | 0.86 kg |
| Weight MC: | 5.18 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | Yes |
| Catalogue site: | ZZZ45647 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.









