Article number:10042374EAN:4007698644567
Flower girl made of poly, white/beige/green (W/H/D) 8x18x6cm
| IC / MC: | 6 / 36 |
|---|---|
| PU: | 6 |
| Price: | Please login or register |
instantly available
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
The polyresin flower girl in white/beige/green, 8x18x6cm, combines robust material with charming design. Ideal for retailers and designers, it stylishly enhances interiors and offers an attractive presentation option in the store. Quality that is durable and versatile.
| Akzentfarbe: | Weiß |
|---|---|
| Akzentmaterial: | Poly |
| Color: | White |
| Features: | SALE |
| Hauptfarbe: | Weiß |
| Hauptmaterial: | Poly |
| Material: | Polyresin |
| Season: | Spring |
| IC quantity: | 6 |
| MC quantity: | 36 |
| Packaging units: | 6 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 6 cm |
| Width: | 8 cm |
| Height: | 18 cm |
| Weight IC: | 1.04 kg |
| Weight MC: | 6.26 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | No |
| Catalogue site: | O076/N041 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.









