Article number:10043974EAN:4007698687991
Figure Highland cow with LED Christmas decoration made of poly, 2-fold, brown (W/H/D) 22x11x22cm Battery operation 2xLR44 not included
| IC / MC: | 2 / 12 |
|---|---|
| PU: | 2 |
| Price: | Please login or register |
Available in CW 36/2026
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
The LED Highland cattle Christmas decoration made of poly adds a festive accent to any display. Robust and durable, ideal for retailers and interior designers looking for quality and appealing design to commercially enhance their offerings at Christmas time.
| Akzentfarbe: | Braun |
|---|---|
| Akzentmaterial: | Poly |
| Color: | Brown |
| Features: | NEU |
| Hauptfarbe: | Braun |
| Hauptmaterial: | Poly |
| Material: | Polyresin |
| Season: | Christmas, Spring |
| IC quantity: | 2 |
| MC quantity: | 12 |
| Packaging units: | 2 |
| Battery required: | 10010163 – LR44 1,55V Knopfzelle |
| Depth: | 22 cm |
| Width: | 22 cm |
| Height: | 11 cm |
| Weight IC: | 1.1 kg |
| Weight MC: | 6.6 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | Yes |
| Catalogue site: | W072 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.











