Article number:10031789EAN:4007698355784
Faux fur short made of polyester Black (W/H/D) 80x50x2cm
| IC / MC: | 5 / 10 |
|---|---|
| PU: | 5 |
| Price: | Please login or register |
instantly available
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
Optimize your range with our durable polyester faux fur, 80x50x2 cm, in stylish black. Ideal for retail and interior design, it offers versatile decoration options and an attractive margin. Robust design meets contemporary quality.
| Color: | Black |
|---|---|
| Material: | Polyester |
| IC quantity: | 5 |
| MC quantity: | 10 |
| Packaging units: | 5 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 2 cm |
| Width: | 80 cm |
| Height: | 50 cm |
| Weight IC: | 1.16 kg |
| Weight MC: | 2.31 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | No |
| Catalogue site: | W275, W573 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.











