Article number:10031792EAN:4007698355845
Faux fur short made of polyester Beige (W/H/D) 80x50x2cm
| IC / MC: | 5 / 10 |
|---|---|
| PU: | 5 |
| Price: | Please login or register |
Available in CW 31/2026
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
The beige faux fur made of durable polyester (80x50x2cm) offers retailers and interior designers a wide range of design options. Ideal for commercial spaces, it scores points for its easy care and attractive presentation. Perfect for modern decoration and guaranteed high sales opportunities.
| Color: | Beige |
|---|---|
| Material: | Polyester |
| IC quantity: | 5 |
| MC quantity: | 10 |
| Packaging units: | 5 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 2 cm |
| Width: | 80 cm |
| Height: | 50 cm |
| Weight IC: | 1.58 kg |
| Weight MC: | 3.15 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | No |
| Catalogue site: | W028, W244, W424, W463, W573 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.











