Article number:10035046EAN:4007698435127
Faux fur Reindeer fur look made of polyester Brown, white (W/H/D) 110x90x5cm
| IC / MC: | 1 / 10 |
|---|---|
| PU: | 1 |
| Price: | Please login or register |
instantly available
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
Give your sales areas a luxurious touch: the faux fur in reindeer fur look made of durable polyester impresses with its natural aesthetics and easy maintenance. Ideal for interior designers and retailers, it enhances the value of exhibitions and creates an inviting ambience.
| Color: | Brown |
|---|---|
| Material: | Polyester |
| IC quantity: | 1 |
| MC quantity: | 10 |
| Packaging units: | 1 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 5 cm |
| Width: | 110 cm |
| Height: | 90 cm |
| Weight IC: | 1.54 kg |
| Weight MC: | 15.4 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | No |
| Catalogue site: | W244 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.










