Article number:10033481EAN:4007698396794
Elk made of wood, textile white, brown 2-fold, (W/H/D) 9x20x4cm
| IC / MC: | 12 / 144 |
|---|---|
| PU: | 12 |
| Price: | Please login or register |
instantly available
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
Decorative wooden figures, artfully crafted from durable wood and soft textile. Ideal for retail, they offer trendy presentation options. The timeless aesthetic appeals to interior designers, while commercial buyers benefit from the robust quality and attractive margin. Perfect for seasonal decorations.
| Akzentfarbe: | Weiß |
|---|---|
| Akzentmaterial: | Holz |
| Color: | White |
| Features: | SALE |
| Hauptfarbe: | Weiß |
| Hauptmaterial: | Holz |
| Material: | Wood |
| Season: | Christmas |
| IC quantity: | 12 |
| MC quantity: | 144 |
| Packaging units: | 12 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 4 cm |
| Width: | 9 cm |
| Height: | 20 cm |
| Weight IC: | 1.208333333 kg |
| Weight MC: | 14.5 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | Yes |
| Catalogue site: | W042 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.









