Article number:10044876EAN:4251450925276
Easter gift bags with ponpom made of paper/cardboard, set of 12, brown/white (W/H/D) 22x14x1cm
| IC / MC: | 1 / 50 |
|---|---|
| PU: | 6 |
| Price: | Please login or register |
instantly available
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
Versatile for use in retail and decoration, the set of 12 "Easter gift bags with ponpom" made of robust paper/cardboard offers attractive presentation options and promotes sales incentives. Ideal for designers and buyers, the high-quality finish emphasizes the profitability and quality of the range.
| Color: | Brown |
|---|---|
| Features: | NEU |
| Material: | Paper/Cardboard |
| Season: | Easter |
| IC quantity: | 1 |
| MC quantity: | 50 |
| Packaging units: | 6 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 1 cm |
| Width: | 22 cm |
| Height: | 14 cm |
| Weight IC: | 0.12 kg |
| Weight MC: | 6 kg |
| Set: | Yes |
| Sorted: | No |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.



























