Article number:10042447EAN:4007698646769
Duck with bouquet of flowers made of poly pink/pink, mint green 2-fold, (W/H/D) 9x29x12cm
| IC / MC: | 2 / 12 |
|---|---|
| PU: | 2 |
| Price: | Please login or register |
instantly available
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
Elegant duck made of durable polyresin in pink/pink or mint green. Ideal for stylish shop window decorations and sales areas. Withstands daily wear and tear and attracts customer attention, increasing your sales figures and offering an attractive margin for retailers.
| Color: | Pink |
|---|---|
| Material: | Polyresin |
| Season: | Spring |
| IC quantity: | 2 |
| MC quantity: | 12 |
| Packaging units: | 2 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 12 cm |
| Width: | 9 cm |
| Height: | 29 cm |
| Weight IC: | 0.97 kg |
| Weight MC: | 5.81 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | Yes |
| Catalogue site: | N053 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.












