Article number:10047719EAN:4007698280949
Dog with hat, gloves made of plush brown 3 assorted (W/H/D) 10x17x10cm
| IC / MC: | 6 / 72 |
|---|---|
| PU: | 6 |
| Price: | Please login or register |
Available in CW 31/2026
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
Boost your retail space with these charming plush dogs in brown, perfect for seasonal decorations. Made from durable plush material, they offer commercial shoppers an attractive margin and effortless display. Ideal for retail and interior design.
| Akzentfarbe: | Braun |
|---|---|
| Akzentmaterial: | Plüsch |
| Color: | Brown |
| Features: | NEU |
| Hauptfarbe: | Braun |
| Hauptmaterial: | Plüsch |
| Material: | Plush |
| Season: | Christmas |
| IC quantity: | 6 |
| MC quantity: | 72 |
| Packaging units: | 6 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 10 cm |
| Width: | 10 cm |
| Height: | 17 cm |
| Weight IC: | 0.4 kg |
| Weight MC: | 3.96 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | No |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.









