Article number:10046264EAN:4007698235499
Dog with Christmas hat made of poly brown (W/H/D) 20x13x6cm
| IC / MC: | 4 / 16 |
|---|---|
| PU: | 2 |
| Price: | Please login or register |
Available in CW 36/2026
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
Made from high quality poly, the Christmas dog set will add seasonal charm to your retail space or customer project. Sturdy and stylish, ideal for retail and decoration. Maximize your profits with easy placement and appealing visuals for your customers.
| Color: | Brown |
|---|---|
| Features: | NEU |
| Material: | Polyresin |
| Season: | Christmas |
| IC quantity: | 4 |
| MC quantity: | 16 |
| Packaging units: | 2 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 6 cm |
| Width: | 20 cm |
| Height: | 13 cm |
| Weight IC: | 0.88 kg |
| Weight MC: | 7.04 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | No |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.









