Article number:10031107EAN:4007698339661
Display stand lettering, home, made of mango wood, metal brown, black (W/H/D) 41x16x5cm
| IC / MC: | 4 / 16 |
|---|---|
| PU: | 4 |
| Price: | Please login or register |
instantly available
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
The "Home" display stand made of durable mango wood and elegant brown-black metal meets the highest design standards. Ideal for retailers and interior designers, it offers durable decoration that can be presented in a variety of ways and creates profitable sales potential in commercial spaces. Dimensions: 41x16x5cm.
| Akzentfarbe: | Braun |
|---|---|
| Akzentmaterial: | Holz |
| Color: | Brown |
| Features: | SALE |
| Hauptfarbe: | Braun |
| Hauptmaterial: | Holz |
| Material: | Wood |
| IC quantity: | 4 |
| MC quantity: | 16 |
| Packaging units: | 4 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 5 cm |
| Width: | 41 cm |
| Height: | 16 cm |
| Weight IC: | 2.75 kg |
| Weight MC: | 11.01 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | No |
| Catalogue site: | A008 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.











