Article number:10034772EAN:4007698430658
Display box for spice mix made of natural wood (W/H/D) 39x7x9cm capacity, 24 test tubes
| IC / MC: | 10 / 10 |
|---|---|
| PU: | 10 |
| Price: | Please login or register |
instantly available
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
Robust wooden display box (39x7x9cm) for 24 test tubes, ideal for retailers and designers. Its natural aesthetic promotes attractive presentations in the store or showroom. Durable material allows long-term use and offers an attractive margin. Ideal for commercial environments.
| Akzentmaterial: | Holz |
|---|---|
| Color: | Nature |
| Features: | SALE |
| Hauptmaterial: | Holz |
| Material: | Wood |
| IC quantity: | 10 |
| MC quantity: | 10 |
| Packaging units: | 10 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 9 cm |
| Width: | 39 cm |
| Height: | 7 cm |
| Weight IC: | 4.73 kg |
| Weight MC: | 4.73 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | No |
| Catalogue site: | A049 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.









