Article number:10039293EAN:4007698548025
Dino ceramic money box green (W/H/D) 18x22x10cm
| IC / MC: | 1 / 12 |
|---|---|
| PU: | 4 |
| Price: | Please login or register |
instantly available
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
The green dino money box made of durable ceramic combines playful design with functionality, ideal for the retail trade. An eye-catcher that increases customer frequency and enables simple presentation. Perfect for creative decoration in children's stores and attractive margins in sales.
| Akzentfarbe: | Grün |
|---|---|
| Akzentmaterial: | Keramik |
| Color: | Green |
| Hauptfarbe: | Grün |
| Hauptmaterial: | Keramik |
| Material: | Ceramic |
| IC quantity: | 1 |
| MC quantity: | 12 |
| Packaging units: | 4 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 10 cm |
| Width: | 18 cm |
| Height: | 22 cm |
| Weight IC: | 0.53 kg |
| Weight MC: | 6.41 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | No |
| Catalogue site: | N041 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.









