Article number:10046055EAN:4007698229153
Deer on sledge made of poly colorful (W/H/D) 29x24x10cm
| IC / MC: | 1 / 6 |
|---|---|
| PU: | 2 |
| Price: | Please login or register |
Available in CW 36/2026
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
The "Deer on Sled made of Poly" is ideal for attractive window displays and captivating interiors. Made from durable polyresin, it offers retailers high margin and versatile uses that will delight customers and increase sales.
| Color: | Multicolor |
|---|---|
| Features: | NEU |
| Kollektion: | Nordic Lodge |
| Material: | Polyresin |
| Season: | Christmas |
| IC quantity: | 1 |
| MC quantity: | 6 |
| Packaging units: | 2 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 10 cm |
| Width: | 29 cm |
| Height: | 24 cm |
| Weight IC: | 1.43 kg |
| Weight MC: | 4.29 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | No |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.











