Article number:10036843EAN:4007698476069
Decorative mango wood star bowl brown (W/H/D) 25x4x25cm
| IC / MC: | 4 / 24 |
|---|---|
| PU: | 4 |
| Price: | Please login or register |
instantly available
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
The star decorative bowl made of durable mango wood is ideal for retailers and designers looking for timeless elegance. Its versatile size and dark appearance make for an attractive presentation, increase profitability and fit perfectly into sophisticated retail and design environments.
| Color: | Brown |
|---|---|
| Features: | SALE |
| IC quantity: | 4 |
| MC quantity: | 24 |
| Packaging units: | 4 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 25 cm |
| Width: | 25 cm |
| Height: | 4 cm |
| Weight IC: | 1.75 kg |
| Weight MC: | 10.51 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | No |
| Catalogue site: | W909 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.









