Article number:10036583EAN:4007698468385
Cutlery bag heart with saying made of felt, 4-fold, gray (W/H) 15x23cm
| IC / MC: | 24 / 288 |
|---|---|
| PU: | 24 |
| Price: | Please login or register |
instantly available
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
The heart cutlery bag made of durable felt is ideal for retailers and interior designers to create stylish table decorations. With its attractive slogans and sturdy finish, it enriches any professional environment and supports an appealing presentation with commercial added value.
| Color: | Grey |
|---|---|
| Material: | Felt |
| IC quantity: | 24 |
| MC quantity: | 288 |
| Packaging units: | 24 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 0.2 cm |
| Width: | 15 cm |
| Height: | 23 cm |
| Weight IC: | 0.36 kg |
| Weight MC: | 4.32 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | Yes |
| Catalogue site: | H321 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.









