Article number:10045989EAN:4007698226985
Cushion pine tree made of polyester green (W/H/D) 40x43x13cm
| IC / MC: | 4 / 12 |
|---|---|
| PU: | 1 |
| Price: | Please login or register |
Available in CW 31/2026
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
The green Christmas tree cushion made of durable polyester is ideal for retailers and interior designers who want to create seasonal flair in commercial spaces. The appealing design facilitates flexible decorations and increases customer satisfaction. Dimensions: 40x43x13cm.
| Akzentfarbe: | Grün |
|---|---|
| Akzentmaterial: | Polyester |
| Color: | Green |
| Features: | NEU |
| Hauptfarbe: | Grün |
| Hauptmaterial: | Polyester |
| Kollektion: | Christmas Classics |
| Material: | Polyester |
| IC quantity: | 4 |
| MC quantity: | 12 |
| Packaging units: | 1 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 13 cm |
| Width: | 40 cm |
| Height: | 43 cm |
| Weight MC: | 3 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | No |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.









