Article number:10045074EAN:4007698721640
Cushion cover with flowers, green (W/H) 45x45cm with zipper
| IC / MC: | 10 / 100 |
|---|---|
| PU: | 10 |
| Price: | Please login or register |
instantly available
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
The green floral cushion cover is ideal for retailers and interior designers looking for stylish accents. Made from durable cotton, it offers versatility for use in stores or design projects. Easy to care for and attractive with floral embroidery and zipper closure.
| Akzentfarbe: | Grün |
|---|---|
| Color: | Green |
| Hauptfarbe: | Grün |
| Hauptmaterial: | Baumwolle |
| Material: | Cotton |
| IC quantity: | 10 |
| MC quantity: | 100 |
| Packaging units: | 10 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 1 cm |
| Width: | 45 cm |
| Height: | 45 cm |
| Weight IC: | 1.54 kg |
| Weight MC: | 15.4 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | Yes |
| Catalogue site: | ZZZ45074 |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.









