Article number:10023664EAN:4007698036621
Crib house with LED lighting made of pine wood, MDF natural (W/H/D) 39x23x19cm
| IC / MC: | 1 / 2 |
|---|---|
| PU: | 1 |
| Price: | Please login or register |
Available in CW 31/2026
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
Make seasonal design dreams come true with this crib house made of sturdy pine wood. The integrated LED lighting sets accents, ideal for retailers and interior designers. High-quality workmanship ensures durability, while the natural look offers versatile application options in sophisticated decor concepts.
| Color: | Nature |
|---|---|
| Material: | Wood |
| Season: | Christmas |
| IC quantity: | 1 |
| MC quantity: | 2 |
| Packaging units: | 1 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 19 cm |
| Width: | 39 cm |
| Height: | 23 cm |
| Weight IC: | 3 kg |
| Weight MC: | 6 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | No |
| Catalogue site: | W111 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.









