Article number:10035044EAN:4029811453702
Combination barbecue tongs with bottle opener made of natural wood 4-fold, (W/H/D) 43x4x5cm
| IC / MC: | 12 / 48 |
|---|---|
| PU: | 12 |
| Price: | Please login or register |
instantly available
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
Discover the versatile combination barbecue tongs with bottle opener made of durable natural wood. Ideal for retailers and interior designers, it offers functionality and design in one. Perfect for use in retail or hospitality environments, it increases your sales opportunities and customer satisfaction.
| Akzentmaterial: | Holz |
|---|---|
| Color: | Nature |
| Hauptmaterial: | Holz |
| Material: | Wood |
| IC quantity: | 12 |
| MC quantity: | 48 |
| Packaging units: | 12 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 5 cm |
| Width: | 43 cm |
| Height: | 4 cm |
| Weight IC: | 1.6 kg |
| Weight MC: | 6.38 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | Yes |
| Catalogue site: | H496 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.









