Article number:10036390EAN:4007698463144
Christmas tree with glitter made of poly white (W/H/D) 9x25x9cm
| IC / MC: | 4 / 24 |
|---|---|
| PU: | 4 |
| Price: | Please login or register |
instantly available
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
The Christmas tree with glitter made of poly (9x25x9 cm) is ideal for contemporary retail spaces and office decorations. Its sturdy finish ensures durability, while the stylish design is versatile enough to fit into any professional environment scheme to promote customer loyalty and aesthetic presentation.
| Color: | White |
|---|---|
| Material: | Polyresin |
| Season: | Christmas |
| IC quantity: | 4 |
| MC quantity: | 24 |
| Packaging units: | 4 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 9 cm |
| Width: | 9 cm |
| Height: | 25 cm |
| Weight IC: | 1.8 kg |
| Weight MC: | 10.82 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | No |
| Catalogue site: | W025, W225, W302 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.












