Article number:10028804EAN:4007698283452
Christmas tree with 5 glass lanterns made of silver metal (W/H/D) 41x72x9cm
| IC / MC: | 1 / 2 |
|---|---|
| PU: | 1 |
| Price: | Please login or register |
instantly available
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
High-quality, silver metal Christmas tree with five glass lanterns, ideal for retailers and designers. Its durable structure and elegant appearance increase your sales with versatile decoration options in commercial environments, perfect for seasonal accents and sophisticated presentations.
| Color: | Silver |
|---|---|
| Features: | SALE |
| Material: | Metal |
| Season: | Christmas |
| IC quantity: | 1 |
| MC quantity: | 2 |
| Packaging units: | 1 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 9 cm |
| Width: | 41 cm |
| Height: | 72 cm |
| Weight IC: | 3.85 kg |
| Weight MC: | 7.7 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | No |
| Catalogue site: | W907 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.









